איש על דגלו

לאורך כל ההיסטוריה ארוכת השנים של דגל ישראל, קשה היה למצוא תשובה מקיפה ומעמיקה אודות המורשת ההיסטורית של הדגל. זאת, עד לאותו רגע שבו החלטתי לצאת למסע מרתק ונפתל על פני ארצות ומאות בשנים בעקבות המורשת הגלויה והפחות ידועה של הדגל.
המסע להכרת מסלולו של דגל הלאום נמשך יותר מ-6 שנים והתפרס על פני יבשות ומדינות. מקומות כמו פראג, אודסה, וילנה, וינה, בזל, ניו יורק, קונטיקט, בוסטון, ראשון לציון, נס ציונה, אום רשרש, מוזאון תל-אביב (בית דיזנגוף), תעלת סואץ, הר הבית והכותל המערבי – כל אלה היו תחנות חשובות בדרכו של הדגל.
בסיומו של התהליך הארוך נוצר הספר "איש על דגלו" ובו סיפורו המקיף של הדגל הכחול לבן.
זוהי עלילה מפתיעה המגוללת נאמנות בלתי מתפשרת של יהודי העולם לפסים, למגן דוד ולתכלת המסמלים יותר מכל את תקומת עם ישראל בארצו.
הספר "איש על דגלו" מביא סיפורים לא ידועים שהתרחשו ברקע מעמדים היסטוריים חשובים בתולדות העם והמדינה ומגלה כיצד בחר עם ישראל את דגלו וכפה את הבחירה הבלתי נמנעת על מנהיגיו. בספר נכללים רגעים מרגשים שבהם השתתפתי גם אני ומעמדים לאומיים שגרמו התרגשות למיליוני אנשים במדינת ישראל ובעולם כולו.
"איש על דגלו" מאת הסופר וחוקר המורשת, דני בירן, הוא ספר יחיד מסוגו המספר בדרך נרחבת על תהליך היווצרותו של הדגל הכחול לבן, תהליך שהוא למעשה הסיפור ההיסטורי של מדינת ישראל והעם היהודי.

ניתן לרכוש את הספר בפניה לדני בירן

איש על דיגלו